P&O FERRIES

P&O FERRIES, bilety promowe przez Kanał La Manche. Jedna z najstarszych i najsilniejszych linii promowych sprzedających bilety promowe w Europie. Armator P&O Ferries sięga tradycjom z roku 1837. Wraz z wiekiem linie promowe dbają mocniej o ochronę środowiska i większą wygodę dla pasażerów. Na pokładzie można znaleźć restauracje, bary oraz dobrze wyposażone sklepy. Kierowcy na promach mogą liczyć na przygotowaną infrastrukturę pozwalającą im wypocząć podczas rejsu. Posiadamy w ofercie bilety dla osób pieszych (tylko w ciągu dnia), zmotoryzowanych (ceny płynne uzależnione od popytu i terminu zakupu – Saver: nie podlegają zwrotom!), dla grup z autokarem.

 

CALAIS - DOVER
DOVER - CALAIS

REZERWUJ / WYCEŃ BILET

 

Prosimy upewnić się, co do wybranego odpowiedniego rozmiaru pojazdu (w tym wszystkich dodatków takich jak stojaki na rowery, stojaki tow relingi dachowe z zamontowanymi elementami), uwzględniając wszystkie wystające elementy. Pojazdy zgłoszone nieprawidłowo w czasie rezerwacji są zagrożone ryzykiem odmowy przyjęcia na pokład lub będą przedmiotem dodatkowych opłat naliczonych w porcie.

Rodzaje pojazdów na trasie Calais​ – Dover

Samochód

Samochód osobowy < 1.80m x 6m
Samochód osobowy < 2.40m x 6m
Samochód osobowy < 2.80m x 6m
Maksymalnie 9 pasażerów

Minibus maksymalnie 15 pasażerów (minibus to wszystkie pojazdy zarejestrowane powyżej 7 miejsc w pojeździe. Samochody typu: opel vivaro, mercedes vito, mercedes sprinter, volkswagen transporter i inne).

Samochód kempingowy

Samochód kempingowy < 4.00m x 7m
Samochód kempingowy < 4.00m x 10m

Motocykl

Motocykl z maksymalnie 2 pasażerami. Motocykl z bocznym wózkiem z maksymalnie 4 pasażerami mogącymi podróżować tym typem pojazdu.​

Rower

Rower (tylko 1 na bilet) i maksymalnie 1 pasażer

Przyczepa

Mini przyczepa bagażowa< 2m x 2.35m
Przyczepa < 4.00m x 5m
Przyczepa < 4.00m x 8m

Przyczepa kempingowa

Przyczepa kempingowa < 4.00m x 5m
Przyczepa kempingowa < 4.00m x 8m

Van prywatny < 4.00m x 7m  W porcie możesz zostać poproszony o potwierdzenie, że nie przewozisz towarów handlowych, Armator zastrzega sobie możliwość wglądu do środka pojazdu. Jeśli przewozisz towary komercyjne, Armator ma prawo doliczyć w porcie podatek VAT i dopłaty za przewóz towarów. Dopłatę należy dokonać według lokalnej stawki i waluty obowiązującej w porcie wypłynięcia. Raz zdeklarowany pojazd na tam musi wracać w tej samej taryfie – nie możesz zarezerwować w jedną stronę jako van prywatny, i na powrót jako pojazd z towarem komercyjnym. Petpolonia nie sprzedaje oferty cargo na P&O Ferries – możesz skorzystać wówczas z DFDS.


Osoby piesze mogą korzystać z przeprawy promowej w godzinach od 09:00 do 19:00 w zależności od godziny rejsu.

​Uwaga, ważne informacje: Jeżeli pojazd służy do przewozu towarów w celach zarobkowych (np. pracownicy jadą wraz z narzędziami do pracy), jest klasyfikowany jako pojazd cargo. Petpolonia nie prowadzi sprzedaży oferty cargo. P&O Ferries zastrzega sobie prawo do wglądu do wnętrza samochodów prywatnych, w celu upewnienia się, że nie są one wykorzystywane do celów komercyjnych. W przypadku odmowy dostępu przez kierowcę, obsługa może, według własnego uznania, pobierać odpowiednią opłatę towarową lub odmówić przewozu pojazdu.

Wysokość: podczas rezerwacji, konieczne jest, aby zadeklarować prawidłową wysokość pojazdu (łącznie z elementami na dachu) pojazdy o wysokości powyżej 1,80 m nie pasują do wszystkich obszarów na pokładach samochodowych.

Długość: standardowa długość pojazdów to do 6 m (z wyłączeniem przyczep lub tylnego bagażnika). Jeśli pojazd jest dłuższy niż 6 m (w tym wszelkie haki, bagażniki) należy wybrać odpowiednią długość podczas rezerwacji online wybierając opcję pojazdu minibus.

POZOSTAŁE POŁĄCZENIA PROMOWE ARMATORA W EUROPIE I MOŻLIWOŚĆ REZERWACJI / WYCENY BILETU